Miks on petersell koerale hea?

koer

Koerale maitserohelise andmine tundub üsna imelik, kuid tõsi on see, et väikestes kogustes on see väga kasulik. Petersell sisaldab palju A- ja C-vitamiini, foolhappeid ja antioksüdante. Peterselli üks suurimaid plusse on aga see, et ta muudab koera hingeõhu värskeks.

Peterselli ei ole siiski soovitatav anda koertele, kes kannatavad neeruprobleemide käes või on tiined. Nimelt võib petersell põhjustada tiinel koeral lihaskrampe või neeruprobleemide korral veritsust. Sellele vaatamata on peterselli tarbimine hea neeruprobleemide ennetamiseks. Petersellil on organeid puhastav toime – see aitab paljusid haigusi ennetada.

Petersellist on ka abi neerukivide ja kuseteede infektsioonide puhul. Sellel on põletikuvastane toime, mis aitab ennetada liigesepõletike ja paistetuste teket. Samuti leevendab petersell sügelust ning on abiks verevalumite, seedehäirete, põiepõletiku ja isegi südameprobleemide korral.

Üks viis koerale peterselli anda, on lisada seda natukene peeneks hakituna toidule 1-2 korda nädalas. Teine võimalus on anda kutsule maiust või toitu, mis juba sisaldab peterselli. Ka minu tehtud koeraküpsistes on natukene purustatud peterselli, et anda neile head maitset ja et koer saaks vajalikke vitamiine ning tema hingeõhk püsiks värske. Ükski kutsu ei taha ju, et tema suu halvasti lõhnaks. Hoolitsege oma koera suuhügieeni eest!

Praeguseks kõik, ilusat nädalalõppu teile! :)

Piret

Kirjutamisel sain abi portaalist canigivemydog.com.

Posted in Määratlemata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga